Enjekte Forum Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enjekte Forum Türkiye

NBA, Euroleague, BBL, Dosya Paylasim, Sohbet, Futbol, Counter Strike, NBA Serisi, Fifa Serisi, FM Serisi, CM Serisi, Muzik, PC Donanım
        Enjekte Forum TürkiyeHoşgeldiniz : <

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Site güzel ama
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyCuma Ocak 08, 2010 9:36 pm tarafından Hellrose

» Arşivimden ...
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyCuma Tem. 24, 2009 3:09 pm tarafından Hellrose

» Ağabeyi tecavüz etti, teyzesi bebeği düşürttü, annesi gömdü!
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyPerş. Tem. 23, 2009 7:06 pm tarafından Hellrose

» Rome: Total War 1.3 1.5 1.6 Patchleri
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyPtsi Haz. 08, 2009 11:53 am tarafından omersin

» Atlantique Takım kadrosu
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyPaz Ocak 11, 2009 11:41 am tarafından Hellrose

» Basketbolda Sut Tekniği
Okulun deposu ek derslik oldu EmptyPaz Ocak 11, 2009 11:39 am tarafından Hellrose

» e2r` Clan Kardeşliği
Okulun deposu ek derslik oldu EmptySalı Kas. 25, 2008 6:44 pm tarafından dumaN

» ddw |
Okulun deposu ek derslik oldu EmptySalı Kas. 25, 2008 6:43 pm tarafından dumaN

» Green Day
Okulun deposu ek derslik oldu EmptySalı Kas. 25, 2008 11:57 am tarafından dumaN

» Counter Strike 1.8
Okulun deposu ek derslik oldu EmptySalı Kas. 25, 2008 11:56 am tarafından dumaN

En iyi yollayıcılar
Hellrose (1004)
Okulun deposu ek derslik oldu Vote_lcapOkulun deposu ek derslik oldu Voting_barOkulun deposu ek derslik oldu Vote_rcap 
The Ceo (408)
Okulun deposu ek derslik oldu Vote_lcapOkulun deposu ek derslik oldu Voting_barOkulun deposu ek derslik oldu Vote_rcap 
Administrator (203)
DreamForce (177)
spyman (38)
esoş07 (22)
dumaN (13)
CereN... (11)
LNTKZ (9)
cns34 (2)

Okulun deposu ek derslik oldu

YazarMesaj
Hellrose
Administrator
Administrator
Hellrose

Erkek Mesaj Sayısı : 1004

Okulun deposu ek derslik oldu Empty
MesajKonu: Okulun deposu ek derslik oldu   Okulun deposu ek derslik oldu EmptyCuma Ağus. 29, 2008 12:22 pm

ADANA'ya 17 kilometre uzaklıkta köy iken, merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı mahalle statüsü kazandırılan Gölbaşı'ndaki ilköğretim okulunun deposu, geçen eğitim- öğretim yılının başında derslik ihtiyacı üzerine ek derslik olarak kullanılmaya başlandı. Ancak, burada oluşturulan 2 dersliğin küçüklüğü de sorun oldu.

6 derslikli 100 mevcutlu Gölbaşı İlköğretim Okulu'nun yetersiz kalması üzerine, deposu 2007- 2008 etiğim- öğretim yılı öncesi 2 derslik olarak düzenlenip, ek derslik olarak hizmete açıldı. Depodan dönme ek derslik binasına 6 ve 7'nci sınıflar yerleştirildi. Ancak, önceki yıl kullanılmaya başlanan depodan dönme ek binadaki sıkıntılar velilerin tepkilerini aldı. Her biri küçük bir kileri andıran büyüklükteki sınıfların darlığı, öğrencilerin sıralarda tıkış tıkış oturmalarına neden oldu. Sıralar sınıfa sığmadı. Ders sırasında öğretmenin sorduğu soruya cevap vermek için bile öğrenciler sıralarından kalkamaz hale geldi. Eski depo binasındaki dersliklerin küçük oluşundan yakınan veliler, “Depoyu derslik yaptılar. Her derslik bir otomobil büyüklüğünde. Bir otomobile 5 kişi binerden, bu dersliğe 20 öğrenci ve bir öğretmenin ders vermesini nasıl beklerler. Tıkış tıkış eğitim veriler. Sınıflar otomobil içi kadar. Ya ek bina yapılsın ya da prefabrike kurulup, sorun çözümlensin” diye tepki gösterdi.

Ek derslik ihtiyacının yanı sıra, okulun kente uzak olması nedeniyle özellikle branş öğretmenlerinin gelmediğinden yakınan velilerden Hacı Ahmet Çakmak, 2 çocuğunun okulda eğitim gördüğünü belirterek, “Eski binanın da tavanı çöktü çökecek. Depoyu sınıfa çevirdiler, daracık yerde sıralarda 3-4 kişi oturuyorlar. Branş öğretmenine ihtiyaç var. Toplu taşım araçları mahallemize gelmiyor” diye konuştu.
Okul yetkilileri, müfettişlerin de “Burada eğitim olmaz” diye eleştirmesine karşılık, soruna çözüm bulunamadığından yakınıp, konuyu üst yazıyla ilgili yerlere bildirdiklerini kaydetti. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, sorunun kendilerine bildirildiğini, çözümü konusunda gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdi. Adana Valisi İlhan Atış ise konuyla ilgili inceleme başlatacağını söyledi.

Geçen öğretim yılında sınıfı ek derslikte olan öğrencilerden 14 yaşındaki Mehmet Yıldız, kışın soba yakıldığında, sıkışık olduğu için nefes alamadıklarını, kapı ve pencereleri açtıklarında üşüdüklerini belirterek, “Teneffüse 3 kişi kalkıp, dışarı çıkıyor, sonra sıraların arası açılınca, diğer öğrenciler çıkabiliyor. Öğretmenin sorusuna cevap vermek için ayağa bile kalkamıyoruz. Acil bir durum olsa dışarı çıkamayacağız” dedi.

Okulun deposu ek derslik oldu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-